דבר המנכ"ל

מזה מספר שנים קיימת במדינות רבות, כולל ישראל, מגמה הולכת וגוברת לשילובםשל אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה. יותר ויותר מעסיקים מודעים כיום לאפשרויות השונות של העסקת אנשים עם מוגבלות, שלמעשה אינם שונים מעובדים אחרים ויכולים לתרום רבות למקום העבודה.

ההיסטוריה מלאה בדוגמאות לאנשים עם מוגבלויות שהשאירו את חותמם לדורות. נשיא ארה"ב בתקופת מלחמת העולם השניה, פרנקלין רוזוולט, סבל משיתוק שלא הפריע לו להנהיג את העולם החופשי לנצחון על גרמניה הנאצית. לא זו בלבד – אלא שהוא היה הנשיא היחיד שנבחר לתקופת כהונה שלישית ורביעית.

לא רק בתחום המנהיגות, אלא גם בתחומים רבים נוספים הגיעו אנשים עם מוגבלויות להישגים בלתי רגילים. הממציא הדגול תומס אדיסון היה כבד שמיעה והמלחין המפורסם לודוויג ון בטהובן היה חירש לחלוטין. השחקן המפורסם מייקל ג'יי פוקס סובל ממחלת פרקינסון. הכנר המפורסם יצחק פרלמן סובל משיתוק ברגליו, וקיימות אין ספור דוגמאות אחרות.

"קרן – רשת מרכזי אבחון ושיקום מקצועי ותעסוקתי" שמה לה למטרה לקדם את השתלבותם של אנשים עם מוגבלויות בעולם התעסוקתי. אנו מאמינים כי אנשים עם מוגבלויות יכולים לתרום לחברה כמו כל אחד אחר.

מטרתנו היא להגביר את העסקתם של אנשים עם מוגבלויות בשוק החופשי. אנו נעשה ככל יכולתנו לאפשר לאנשים עם מוגבלויות למצות את הפוטנציאל שלהם, ולשלבם בעבודות מתאימות, כולל עבודות בעלות אופי חדשני. לא זו בלבד, אלא שתהליך ההשתלבות מעצים את תחושת המסוגל והערך העצמי של האדם.

אנו מקדמים בברכה את היוזמות החדשות המעודדות מעסיקים להעסיק אנשים עם מוגבלויות, יוזמות המצטרפות לתקנות וחוקים העוסקים בנגישות במקומות עבודה.

ויקטור בר-גיל

מנכ"ל הקרן