כיצד אפשר לחשב מחדש מסלולי קריירה במציאות תעסוקתית דינמית ומשתנה?

"קרן – רשת מרכזי אבחון ושיקום מקצועי ותעסוקתי" מזמינה אותך לצאת לתהליך משותף לבירור הכיוונים המקצועיים שלך.

 הגישה האבחונית שלנו מציבה את האדם במרכז ומדגישה את המעורבות שלו בתהליך כשותף ומוביל. הקרן שמה דגש על תהליך ייעוצי המבוסס על דיאלוג מתמשך בין האדם לבין עולם התעסוקה.

תהליך הייעוץ הינו תהליך מעצים, ממוקד ומותאם אישית, ושם דגש על הכוחות, האפשרויות והאתגרים. תהליך הייעוץ כולל את הדברים הבאים:

  • שיחת היכרות
  • מספר ימי אבחון והערכה
  • שיחת יעוץ
  • מפגש סיכום התהליך

מערכות האבחון של הקרן משלבות גישות המקובלות היום בעולם. שימוש במגוון רחב של כלים אבחוניים מאפשר בחירה, התאמה והנגשה. תכנית האבחון מותאמת אישית.

המלצות האבחון  מתייחסות למטרת העל המקצועית, ולאבני דרך שיאפשרו את השגתה.

צוות האבחון כולל פסיכולוגים שיקומיים/תעסוקתיים, מאבחנים ויועצים על פי צורך.

אני מוזמן/נת לאבחון. מה מחכה לי?

השלב הראשון כולל שיחת היכרות עם פסיכולוג, הנמשכת כשעה. השלב השני כולל מספר ימי אבחון, בהתאם לתכנית שתקבע בשיתוף הפסיכולוג.

יום האבחון מתחיל בשעה 08:30 ומסתיים בשעה  14:30. במהלך האבחון תתבקש/י לבצע מטלות דף ועפרון, מטלות ביצועיות, מטלות ממוחשבות, מטלות הבודקות ידע ומטלות הבודקות פוטנציאל. הנך מוזמן/מוזמנת להתנסות בדוגמא למבדק מסוג זה.

בפגישת הייעוץ נדבר על הסיפור האישי שלך, הכוחות והמשאבים, החלום והשאיפות התעסוקתיות שלך, מה למדת מתוך האבחון על עצמך ועל האפשרויות התעסוקתיות. בנוסף לכך נזהה גם את החסמים לקידום המטרות שלך.

בסיום התהליך תתקיים פגישת סיכום והמלצות משותפת עם צוות האבחון והגורם המפנה, בה נגבש את המטרה התעסוקתית ונגדיר את היעדים בדרך להשגתה.

באבחון אין הצלחה או כישלון. האבחון הוא כלי המשמש אותך בבחירת הכיוון התעסוקתי. את/ה מוזמן/ת להשתמש באבחון להגברת המודעות והידע שלך על עצמך.